Hakkımda

Merve Akıncı İstanbul doğumludur. 2005 yılından beri Medya sektöründe olan Akıncı’nın sunuculuk hikayesi daha çok küçük yaşlarda başladı.

İlkokul yıllarında topluluk önünde konuşmanın ilk adımlarını attı. Öğretmen olan Annesinin düzgün konuşmasından feyz alarak yaşamına çizgi belirlemeye başlayarak,Ortaokul ve Lisede Antalya şiir okuma yarışmalarında hep birinci gelerek şiire ve edebiyata olan sevgisini hissettirdi.

O yıllarda 7 Kocalı Hürmüz oyununun Hürmüzü olarak ve yine daha sonra Müjdat Gezen’in başarılı oyunlarında da farklı karakterlerin ruhunu sahneye yansıttı .Ve tiyatro yarışmalarında o dönem en iyi oyuncu derecelerini aldı..

Tam bir tiyatro ve sanat aşığı olan Merve Akıncı’nın Üniversite hayatı Girne’de başladı. 4 yıllık Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü, ingilizce okuyarak başarıyla mezun oldu. Üniversite hayatı onun kariyeri için başlangıçlardan biriydi..
Kıbrıs televizyonlarında haber spikerliği, First Fm de 2 sene Merve’nin Günlüğü ismiyle radyo programcılığı ,Havadis gazetesi ile de 2 sene “Gözden kaçmayanlar” magazin programını canlı sundu.

Hayatı, farklı karakterlerin bir arada olduğu bir resme benzetiyor. Doğru renk ve dokunuşu yaptığınızda resmi bozmazsınız “diyor..

Kıbrıs’ta 2 yıl Üst üste katıldığı Kıbrıs şarkı yarışmasında 1.lik alarak güzel başarılarla ilerledi.

TRT Ses oluru aldı ve 2 yıl süren Trt başarısı ve projesi devamında hala özel toplantı sunumları ve Seslendirme çalışmalarına devam etmektedir

O dönem Kariyer firması açarak firmalarda istihdam ve  çeşitli eğitim çalışmaları da yapmıştır…

Kendisi aynı zamanda Spor, eğitim ,sağlık alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor. Sağlıklı yaşam, spor ve beslenme üzerine araştırmalar yapıp projeler üretiyor. Aynı zamanda beş yıldır da astroloji üzerine araştırma ve okuma yapıyor eğitimler alıyor ve bu alanda da ilerliyor

Boş kalmaktan hoşlanmadığını ve en ufak boşluğunu seyahat ve spor ile kitap okumakla  değerlendiren Akıncı,İnsanın kendisine ayırdığı vaktin başarıda temel etken olduğunu belirtiyor..

2014 senesinde Atv Avrupa’da Şehir Rehberini sunarak, yöreler ve lezzetlere dikkat çeken isim, Aynı dönem İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Türk Sanat Müziği bölümünden mezun olarak müziğe olan aşkına güzel bir imza attı ..Ve hala üstüne çalıştığı şarkı ve besteler var .

Yaklaşık 10 yıldır Türkiye ve Avrupa genelinde büyük markaların tanıtımları, Bakanlık ve siyaset sunumları ,gala geceleri ve ödül törenlerini sunan Akıncı, Şimdilerde yine çok özel bir medya projesi ile ilgili çalışmaktadır.  Özel etkinlik ve protokol sunumlarını sürdüren kurum , kuruluş ve kişilere diksiyon ve kişisel gelişim çalışmaları yapan Merve akıncı aynı zamanda büyük şirketlerin kurumsal yönetim ve medya danışmanlığını da yürütmektedir.

Merve Akıncı, 2021 Haziran ayından beri Milli Piyango Sunucusu olarak Demirören Medya’da çalışmaktadır.

image/svg+xml

Menü

Beni takip et